if_afis_kucuk_2-1024x1617Merakla beklediğimiz bağımsız filmler festivali “!f”, bu yıl “Kalbine bak, yerinde mi?” diye soruyor. Aklın kalbe hükümranlığına kısa bir süreliğine de olsa son verecek olan !f, İstanbul’da 12 Şubat’ta başlayacak, Alakır Nehri Kardeşliği’nin ev sahipliğinde 20-21-22 Şubat tarihleri arasında diğer pek çok kentle birlikte Antalya’ya da misafir olacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ağırlığıyla ezen bir programa sahip olan festivalin özenle seçilen 5 filmi Antalya’da da gösterime girecek ve gösterimlerin ardından filmlerin yönetmenleri ile gerçekleştirilecek olan sohbetler İstanbul’dan canlı yayınla Antalya’ya da taşınacak, Antalyalı izleyiciler de sorularını internet üzerinden anlık olarak yönetmenlere yöneltebilecek.

Gösterimler Kaleiçi‘nde bulunan N’sin Cafe‘de. Festivalden elde edilecek bütün gelirin Alakır Vadisi’nin korunması adına yürütülen hukuksal ve eylemsel mücadelede kullanılacağı biletlerin fiyatı gösterim başına 5 tl’dir.

Gösterim programımız ise şu şekilde:

20 Şubat Cuma

19.00 1001 Gram

21 Şubat Cumartesi

12.00 Hayat Var! Yırca, Validebağ

14.00 Yuva Öğretmeni

22 Şubat Pazar

12.00 Gümüş Suyu: Suriye Otoportresi

14.30 Yes Men İsyanda

21 ve 22 Şubat günleri gerçekleşecek gösterimler sonrasında filmlerin yönetmenleriyle yapılacak söyleşileri aşağıdaki linkten canlı izleyip sayfadaki iletişim formundan sorularınızı iletebiliyor olacaksınız. http://www.ifistanbul.com/tr/if2/canli-yayin/index.asp

 

!fkare_Poster_2015

Comments are closed.